7 października władze miasta Żywca oraz przedstawiciele Żywiec Zdrój po raz kolejny potwierdzili partnerską współpracę. Firma zadeklarowała wsparcie finansowe w wysokości 20 tysięcy złotych na odbudowę drzewostanu w zabytkowym Parku Żywieckim, który ucierpiał w efekcie nawałnic, jakie przeszły nad regionem ostatniej wiosny.
W wyniku tegorocznych wichur, w Parku Żywieckim zostały zniszczone drzewa wielu gatunków, w tym m.in.: jesiony, klony (w tym jeden pomnik przyrody), lipy, świerki, brzozy, dęby, a także doszło do uszkodzeń infrastruktury parku. Władze miasta podjęły działania, mające na celu renowację parku oraz uzupełnienie drzewostanu. Częścią tych działań będzie nasadzanie młodych drzew, w co włączyła się firma Żywiec Zdrój. Dzisiaj, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Żywca, Katarzyna Dębska - Dyrektor Zakładu Rozlewniczego Żywiec Zdrój w Jeleśni, przekazała Burmistrzowi Miasta Żywca – Antoniemu Szlagorowi symboliczny czek w wysokości 20 tys. złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie nasadzeń drzew, jakie miasto zrealizuje jeszcze tej jesieni.
Czujemy się ważną częścią regionu, w którym funkcjonują nasze zakłady rozlewnicze. Dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc wesprzeć działania, które są tak ważne zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla środowiska. Jak dotąd posadziliśmy już 8 milionów drzew na Żywiecczyźnie, cieszymy się, że niedługo region wzbogaci się o kolejne – mówi Katarzyna Dębska, Dyrektor Zakładu Rozlewniczego Żywiec Zdrój S.A. w Jeleśni.
Partnerska współpraca
Tegoroczna współpraca jest kolejnym wyrazem wsparcia Żywiec Zdrój dla odnowy drzewostanu w żywieckim parku, po tym jak w 2017 roku firma zaangażowała się w odnowę drzewostanu, który uległ zniszczeniu podczas ówczesnej fali nawałnic. Współpraca miasta Żywca z firmą Żywiec Zdrój trwa od wielu lat. To współpraca zarówno przy organizacji imprez kulturalnych, jak i w sytuacjach kryzysowych. W trudnej sytuacji nasze miasto mogło liczyć na wsparcie tej firmy. Żywiec Zdrój ma w swojej strategii działania wpisaną troskę o ekologię, o czym świadczy kilka milionów drzew posadzonych w Beskidach. Żywiecki park jest naszą perełką, dlatego tak cenna jest odbudowa drzewostanu, który ucierpiał podczas ostatnich wichur. Udaje nam się to między innymi dzięki naszej wzorowej współpracy. – mówi Antoni Szlagor, Burmistrz Miasta Żywca.
Dobry sąsiad
Dofinansowanie odbudowy drzewostanu w zabytkowym Parku Żywieckim to jeden z elementów programu „Dobry sąsiad”. Stworzony przez Żywiec Zdrój program, wynika ze strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Zgodnie z nią, czerpiąc ze źródeł, Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o dobro natury i okolic, z których pochodzi. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności, firma współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami gminnymi i powiatowymi z terenów, gdzie znajdują się zakłady producenta. Celem programu jest wspieranie oraz pomoc mieszkańcom, a także angażowanie się w rozwiązywanie istotnych problemów z punktu widzenia lokalnej społeczności.